Obecní úřad, Zastupitelstvo Obec Územní plán Odvoz komunálního odpadu Poplatek za psa VÝSTAVA MODELŮ AUTÍČEK ZŠ a MŠ Rokytno Jízdní řády autobusů Sbor dobrovolných hasičů Rokytno HC Rokytno Knihovna Tělocvična , hřiště SLUŽBY + lékaři Podnikatelé a firmy v obci Hospoda Bohumileč Životní situace Dálnice D 35 Svazek obcí Loučná

Kanalizace


Tlakovou kanalizaci v obci Rokytno provozuje Svazek obcí Rokytno-Chvojenec má své stránky www.sorch.cz

Hlášení poruch

Stočné 2017

Hospodaření Svazku obcí Rokytno-Chvojenec

Vyúčtování stočného , smlouvy

Stočné 2016

Kontakty


OBEC ROKYTNO
Rokytno 21
533 04 ROKYTNO
Tel.:  466989128            Email:urad@rokytno.eu Datová schránka: 94xa5a6 Web:  www.rokytno.euVíce...


 RSS

Nabízíme vám RSS kanály 

 více

Historie

Jak jsme začínali – vzpomíná Josef Vondrouš

První brusle jsme měli šeksny na kličku (špičaté) a začínal jsem hrát se samorostlou hokejkou. Později jsem si koupil brusle Kanady, které se přišroubovaly na normální bagány. Bylo mi tenkrát 15let, tj. v roce 1937. V tu dobu jsme měli celkem 6 hráčů. Pamatuji se, že prvním brankářem byl Ota Beran, dále hráli Frant. Mazura, Olda Čapek, Josef Šimek, Stanislav Havlíček, Lad. Havlíček, někdy za nás hrál Opletal ze Sezemic a Wurzal z Hronova (studoval na uč. ústavu v Hradci Králové).

Většinou jsme hráli jen přátelské zápasy se sousedními obcemi Bohumileč, Chvojenec, Choteč. Hráli jsme na Havlíčkově rybníku, později na rybníku obecním, strojili jsme se u Havlíčků. Hokejky byly samorostlé, později jsme měli už kupované, většinou od Vendy Trojana z Bohumilče. Dále se jezdilo nakupovat do Holic, fa Vinař. Výstroj se skládala ze žlutých trenýrek, dresy byly vínově červené, chrániče z plášťů na kola. Branky byly dřevěné, vzadu bylo pletivo upletené Slávou Barešem a Standou Havlíčkem, mantinely ze začátku nebyly žádné, kolem kluziště jsme kladli prkna 20cm vysoká a ta se opřela o nahrnutý sníh, jak se uklízelo hřiště. Každý si samozřejmě všechno musel pořídit ze svého, na zápasy jsme jezdili na kolech.

V podobném stavu jsme pokračovali i další léta, tj. v letech 1938-1940. V roce 1940 přišla velmi tuhá zima se spoustou sněhu a tenkrát bylo nařízeno odstranit sníh z cest – hlavně závěje. V naší obci se sešlo mnoho občanů. Když jsme sníh ze silnice uklidili, šli jsme uklidit sníh na obecní rybník, kde jsme měli hřiště. Naši muzikanti přinesli hudební nástroje a k práci se vyhrávalo. Brutar pískal klarinet, Vondrouš a Boček hráli na trubky, heligón foukal Václav Vondrouš.
V roce 1941 jsme začali hrát organizovaně, pověst o našem hokeji se rozšířila do okolí a k nám na zápasy chodili diváci v hojném počtu. V roce 1942 byl u nás oficielně ustaven klub pod názvem HC Rokytno. Hokej už tenkrát zapustil u nás v Rokytně své kořeny a mohu říci, že nás všechny spojoval a neměli jsme mezi sebou rozdílů. Byli jsme mladí, měli jsme mnoho elánu a hokej u nás už natrvalo zakotvil.

V příloze Vám nabízíme malou fotodokumentaci z historie Rokytenského hokeje.

Mapová aplikace


V mapách geosense  naleznete mapy naší obce:

  • katastrální
  • historické
  • budovy - čp.
  • územní plán
  • inženýrské sítě

Kalendář akcí v roce 2018


19. 1. 2018   Obecní  ples

23. 2. 2018   Hasičský ples

10. 3. 2018   Maškarní ples

11. 3. 2018   Dětský maškarní ples

24. 3. 2018   Velikonoční tvoření

14. 4. 2018   Rokytenská míle

30. 4. 2018   Čarodějnice

23. 6. 2018   Z pohádky do pohádky

23. 6. 2018   Turnaj v nohejbalu 

30. 6. 2018   Turnaj v malé kopané

 6.10. 2018   Pardubická liga

FotogalerieCelá fotogalerie

Předpověď počasí


in-pocasi


© copyright 2011 obec Rokytno. Všechna práva vyhrazena. Stránky vytvořil SecurityNet.cz s.r.o. | Webhosting Hukot.cz