Obecní úřad, Zastupitelstvo Obec Územní plán Odvoz komunálního odpadu Poplatek za psa VÝSTAVA MODELŮ AUTÍČEK ZŠ a MŠ Rokytno Jízdní řády autobusů Sbor dobrovolných hasičů Rokytno HC Rokytno Knihovna Tělocvična , hřiště SLUŽBY + lékaři Podnikatelé a firmy v obci Hospoda Bohumileč Životní situace Dálnice D 35 Svazek obcí Loučná

Kanalizace


Tlakovou kanalizaci v obci Rokytno provozuje Svazek obcí Rokytno-Chvojenec má své stránky www.sorch.cz

Hlášení poruch

Stočné 2017

Hospodaření Svazku obcí Rokytno-Chvojenec

Vyúčtování stočného , smlouvy

Stočné 2016

Kontakty


OBEC ROKYTNO
Rokytno 21
533 04 ROKYTNO
Tel.:  466989128            Email:urad@rokytno.eu Datová schránka: 94xa5a6 Web:  www.rokytno.euVíce...


 RSS

Nabízíme vám RSS kanály 

 více

Cestovní doklady

Co je to cestovní doklad (pas)?

Cestovní doklad je veřejná listina opravňující občana k opuštění území České republiky přes hraniční přechod. Cestovním dokladem občan prokazuje svoje jméno, popřípadě jména, příjmení, rodné číslo, podobu, státní občanství České republiky a další údaje zapsané nebo zpracované v cestovním dokladu. Cestovní pasy se vydávají s územní platností do všech států světa.
 
Typy cestovních pasů České republiky:
1. Cestovní pas bez strojově čitelných údajů (tzv. blesk, zelené barvy) se vydává na základě písemné žádosti: s dobou platnosti 6 měsíců pro všechny občany, ve lhůtě 15 ti dnů
2.Cestovní pas se strojově čitelnými údaji a s nosičem dat s biometrickými údaji se vydává občanům:
- do 15 let s dobou platnosti 5 let, ve lhůtě 30 dnů
- od 15 let s dobou platnosti 10let, ve lhůtě 30 dnů
 

Kdo žádá o cestovní pas pro dítě mladší 15-ti let a jaké doklady budu předkládat?

O cestovní pas žádá zákonný zástupce nezletilého, pro dítě můžete nechat vyrobit pas s biometrickými údaji, který má platnost 5 let, lhůta pro jeho vydání je 30 dnů a poplatek za jeho vydání činí 100,- Kč. Nebo můžete zažádat o vydání o tzv. Blesk, to je pas bez biometrických údajů. Jeho platnost je 6 měsíců a lhůta pro vydání je 15 dnů. Poplatek za jeho vydání činí 1.000,- Kč. Správní poplatky můžete uhradit v hotovosti na pokladně magistrátu číslo dveří 114 nebo platební kartou na terminálu přímo v kanceláři cestovních pasů.

Při podání žádosti musíte předložit rodný list dítěte, rodné listy obou rodičů (pokud to není možné, pak alespoň jednoho rodiče) a zákonný zástupce přokáže svoji totožnost svým občanským průkazem, popř. pasem. Dítě se dostaví s Vámi, neboť bude foceno a dítěti staršímu 12 ti let budou sejmuty otisky prstů, což bude obsahovat čip v cestovním dokladu. Žádáte-li o cestovní pas tzv. Blesk musíte s sebou přinést 2 fotografie dítěte.

Vyhotovený cestovní doklad převezme za dítě jeho zákonný zástupce. 

 

Jsem občan mezi 15 – 18 ti lety, jaké doklady na pas budu potřebovat a kdo bude žádat?

Budete potřebovat svůj občanský průkaz a s Vámi musí přijít Váš zákonný zástupce (rodič), který musí před úředníkem podpisem stvrdit svůj souhlas s tím, že Vám může být pas vystaven. Bude Vám vystaven cestovní pas s biometrickými údaji a s platností pasu 10 let. Poplatek za tento cestovní pas je 600,- Kč, který je možné uhradit na pokladně magistrátu ve dveřích číslo 114 nebo platební kartou na terminálu v kanceláři cestovních pasů.

Máte také možnost si požádat o cestovní pas tzv. Blesk, pas bez biometrických údajů, jeho platnost je 6 měsíců a lhůta pro vydání je 15 dnů. Poplatek za tento pas je 1.500,- Kč. K této žádosti je nutné připojit 2 fotografie.

Vyhotovený cestovní pas si převezmete osobně při předložení občanského průkazu.

 

Končí mi platnost cestovního pasu, co budu potřebovat pro nový?

Pro vystavení cestovního pasu s biometrickými prvky, s platností na 10 let a 30- ti denní lhůtou pro jeho vydání, potřebujete předložit pouze platný občanský průkaz, fotografie bude pořízena přímo na pracovišti cestovních pasů. Poplatek za tento cestovní pas je 600,- Kč.

Můžete si, pokud spěcháte nechat vystavit cestovní pas tzv. Blesk s platností 6 měsíců ve lhůtě 15 dnů. Poplatek za tento cestovní pas činí 1 500,- Kč. Poplatky uhradíte na pokladně magistrátu číslo dveří 114 nebo přímo na přepážce v kanceláři platební kartou na terminálu. K žádosti o vydání cestovního pasu tzv. Blesk je nutné připojit ještě 2 fotografie.

Vyhotovený cestovní pas si převezmete osobně při předložení občanského průkazu.

 

Ztratil jsem nebo mi byl odcizen cestovní pas, co musím udělat, abych si mohl požádat o nový?

Musíte přijít na náš úřad a řádně nahlásit ztrátu nebo odcizení vašeho cestovního pasu a poté Vám již nic nebrání, abyste si požádal o nový cestovní pas. Bohužel budete muset znovu uhradit příslušný poplatek za vydání nového cestovního pasu.

Více informací

naleznete zde.
Mapová aplikace


V mapách geosense  naleznete mapy naší obce:

  • katastrální
  • historické
  • budovy - čp.
  • územní plán
  • inženýrské sítě

Kalendář akcí v roce 2018


19. 1. 2018   Obecní  ples

23. 2. 2018   Hasičský ples

10. 3. 2018   Maškarní ples

11. 3. 2018   Dětský maškarní ples

24. 3. 2018   Velikonoční tvoření

14. 4. 2018   Rokytenská míle

30. 4. 2018   Čarodějnice

23. 6. 2018   Z pohádky do pohádky

23. 6. 2018   Turnaj v nohejbalu 

30. 6. 2018   Turnaj v malé kopané

 6.10. 2018   Pardubická liga

FotogalerieCelá fotogalerie

Předpověď počasí


in-pocasi


© copyright 2011 obec Rokytno. Všechna práva vyhrazena. Stránky vytvořil SecurityNet.cz s.r.o. | Webhosting Hukot.cz