Obecní úřad, Zastupitelstvo Obec Územní plán Pozemkové úpravy Rokytno Odvoz komunálního odpadu Discgolf Rokytno Lesní park VÝSTAVA MODELŮ AUTÍČEK A HRAČEK V ROKYTNĚ ZŠ a MŠ Rokytno Jízdní řády autobusů Sbor dobrovolných hasičů Rokytno HC Rokytno Knihovna Tělocvična , hřiště SLUŽBY V OBCI + lékaři Podnikatelé a firmy v obci Veřejná sbírka pro Matěje AED v Rokytně Životní situace Dálnice D35 a přivaděč Svazek obcí Loučná Bezpečnost, ochrana obyvatelstva Soubory cookies

Kanalizace


Tlakovou kanalizaci v obci Rokytno provozuje Svazek obcí Rokytno-Chvojenec má své stránky www.sorch.cz

Hlášení poruch

Stočné

Hospodaření Svazku obcí Rokytno-Chvojenec

Dokumentace ke kanalizaci

Kontakty


OBEC ROKYTNO
Rokytno 21
533 04 ROKYTNO
Tel.:  466989128            Email:urad@rokytno.eu Datová schránka: 94xa5a6 Web:  www.rokytno.euVíce...


ČEZ Distribuce – Plánované odstávky


 RSS 

Nabízíme vám RSS kanály 

 více

Historie

Jak jsme začínali – vzpomíná Josef Vondrouš

První brusle jsme měli šeksny na kličku (špičaté) a začínal jsem hrát se samorostlou hokejkou. Později jsem si koupil brusle Kanady, které se přišroubovaly na normální bagány. Bylo mi tenkrát 15let, tj. v roce 1937. V tu dobu jsme měli celkem 6 hráčů. Pamatuji se, že prvním brankářem byl Ota Beran, dále hráli Frant. Mazura, Olda Čapek, Josef Šimek, Stanislav Havlíček, Lad. Havlíček, někdy za nás hrál Opletal ze Sezemic a Wurzal z Hronova (studoval na uč. ústavu v Hradci Králové).

Většinou jsme hráli jen přátelské zápasy se sousedními obcemi Bohumileč, Chvojenec, Choteč. Hráli jsme na Havlíčkově rybníku, později na rybníku obecním, strojili jsme se u Havlíčků. Hokejky byly samorostlé, později jsme měli už kupované, většinou od Vendy Trojana z Bohumilče. Dále se jezdilo nakupovat do Holic, fa Vinař. Výstroj se skládala ze žlutých trenýrek, dresy byly vínově červené, chrániče z plášťů na kola. Branky byly dřevěné, vzadu bylo pletivo upletené Slávou Barešem a Standou Havlíčkem, mantinely ze začátku nebyly žádné, kolem kluziště jsme kladli prkna 20cm vysoká a ta se opřela o nahrnutý sníh, jak se uklízelo hřiště. Každý si samozřejmě všechno musel pořídit ze svého, na zápasy jsme jezdili na kolech.

V podobném stavu jsme pokračovali i další léta, tj. v letech 1938-1940. V roce 1940 přišla velmi tuhá zima se spoustou sněhu a tenkrát bylo nařízeno odstranit sníh z cest – hlavně závěje. V naší obci se sešlo mnoho občanů. Když jsme sníh ze silnice uklidili, šli jsme uklidit sníh na obecní rybník, kde jsme měli hřiště. Naši muzikanti přinesli hudební nástroje a k práci se vyhrávalo. Brutar pískal klarinet, Vondrouš a Boček hráli na trubky, heligón foukal Václav Vondrouš.
V roce 1941 jsme začali hrát organizovaně, pověst o našem hokeji se rozšířila do okolí a k nám na zápasy chodili diváci v hojném počtu. V roce 1942 byl u nás oficielně ustaven klub pod názvem HC Rokytno. Hokej už tenkrát zapustil u nás v Rokytně své kořeny a mohu říci, že nás všechny spojoval a neměli jsme mezi sebou rozdílů. Byli jsme mladí, měli jsme mnoho elánu a hokej u nás už natrvalo zakotvil.

V příloze Vám nabízíme malou fotodokumentaci z historie Rokytenského hokeje.

Mapová aplikace


V mapovém portálu naleznete mapy naší obce:

  • katastrální
  • historické
  • budovy - čp.
  • územní plán
  • inženýrské sítě

Kalendář akcí v roce 2022


2.12.2022  Čerti  
6.12.2022  Bylinkový seminář  
8.12.2022  Vědomostní kvíz  
23.12.2022  Vánoční zpívání  
24.12.2022  Vánoční bruslení  
28.12.2022  Schůze důchodců  
20. 1.2023  Obecní ples  

 

Vánoční zpívání

FotogalerieCelá fotogalerie

Předpověď počasí© copyright 2011 obec Rokytno. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o přístupnosti

Stránky vytvořil SecurityNet.cz s.r.o. | Webhosting Hukot.cz