Obecní úřad, Zastupitelstvo Obec Koronavirus Územní plán Pozemkové úpravy Rokytno Odvoz komunálního odpadu Poplatek za psa Lesní park VÝSTAVA MODELŮ AUTÍČEK V ROKYTNĚ ZŠ a MŠ Rokytno Jízdní řády autobusů Sbor dobrovolných hasičů Rokytno HC Rokytno Knihovna Tělocvična , hřiště SLUŽBY V OBCI + lékaři Podnikatelé a firmy v obci Životní situace Dálnice D35 a přivaděč Svazek obcí Loučná

Kanalizace


Tlakovou kanalizaci v obci Rokytno provozuje Svazek obcí Rokytno-Chvojenec má své stránky www.sorch.cz

Hlášení poruch

Stočné

Hospodaření Svazku obcí Rokytno-Chvojenec

Dokumentace ke kanalizaci

Kontakty


OBEC ROKYTNO
Rokytno 21
533 04 ROKYTNO
Tel.:  466989128            Email:urad@rokytno.eu Datová schránka: 94xa5a6 Web:  www.rokytno.euVíce...


   PLÁNOVANÉ ODSTÁVKY


 RSS 

Nabízíme vám RSS kanály 

 více

Znak a vlajka obce

Obecní znak má být jednoznačným a nezaměnitelným symbolem konkrétní obce. Znak i vlajka byly tvořeny na základně příslušných oborových pravidel, zásad a usancí.

Návrh vlajky a znaku Obce Rokytno vytvořil:

Stanislav Kasík,  z Heraldická kancelář „Dauphin“  Roudnice nad Labem, 2013

Návrh vlajky a znaku vybrali a schválili zastupitelé obce Rokytno na svém jednání dne 20.11.2013.

Dne 28.11.2014 byl udělen obci Rokytno v Parlamentu České republiky, předsedou poslanecké sněmovny p. Janem Hamáčkem ZNAK a VLAJKA obce Rokytno.

 

Znak obce Rokytno 

Zlato-modře vlnitě dělený štít. Nahoře dva zkřížené vrbové pruty s listy v přirozených barvách, dole dva zlatí kapři nad sebou, horní doleva.

Horní polovina štítu s vrbovými pruty ukazuje na písečný přesyp u Rokytna, na jméno obce a zlaté pole inspirované pískem lze vztáhnout i k místní části Bohumileč. Drahoš a Zástava jsou s ohledem na jejich založení na místě vysušených rybníků symbolizovány modrým polem štítu a dvěma kapry. Vodu evokuje i vlnité dělení. Počet obecných figur – dva vrbové pruty a dva kapři – se počtem shodují s počtem místních částí.

Vlajka obec Rokytno

 

List tvoří dva vodorovné pruhy, žlutý a modrý. V horním pruhu dva zkřížené vrbové pruty s listy v přirozených barvách, v dolním pruhu dva žlutí kapři nad sebou, dolní k vlajícímu okraji.

Vlajka opakuje podobu znaku.


© copyright 2011 obec Rokytno. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o přístupnosti

Stránky vytvořil SecurityNet.cz s.r.o. | Webhosting Hukot.cz