Obecní úřad, Zastupitelstvo Obec Územní plán Pozemkové úpravy Rokytno Odvoz komunálního odpadu Discgolf Rokytno Lesní park VÝSTAVA MODELŮ AUTÍČEK A HRAČEK V ROKYTNĚ ZŠ a MŠ Rokytno Jízdní řády autobusů Sbor dobrovolných hasičů Rokytno HC Rokytno Knihovna Tělocvična , hřiště SLUŽBY V OBCI + lékaři Podnikatelé a firmy v obci Veřejná sbírka pro Matěje Životní situace Dálnice D35 a přivaděč Svazek obcí Loučná Bezpečnost, ochrana obyvatelstva

Kanalizace


Tlakovou kanalizaci v obci Rokytno provozuje Svazek obcí Rokytno-Chvojenec má své stránky www.sorch.cz

Hlášení poruch

Stočné

Hospodaření Svazku obcí Rokytno-Chvojenec

Dokumentace ke kanalizaci

Kontakty


OBEC ROKYTNO
Rokytno 21
533 04 ROKYTNO
Tel.:  466989128            Email:urad@rokytno.eu Datová schránka: 94xa5a6 Web:  www.rokytno.euVíce...


ČEZ Distribuce – Plánované odstávky


 RSS 

Nabízíme vám RSS kanály 

 více

Cestovní doklady

Co je to cestovní doklad (pas)?

Cestovní doklad je veřejná listina opravňující občana k opuštění území České republiky přes hraniční přechod. Cestovním dokladem občan prokazuje svoje jméno, popřípadě jména, příjmení, rodné číslo, podobu, státní občanství České republiky a další údaje zapsané nebo zpracované v cestovním dokladu. Cestovní pasy se vydávají s územní platností do všech států světa.
 
Typy cestovních pasů České republiky:
1. Cestovní pas bez strojově čitelných údajů (tzv. blesk, zelené barvy) se vydává na základě písemné žádosti: s dobou platnosti 6 měsíců pro všechny občany, ve lhůtě 15 ti dnů
2.Cestovní pas se strojově čitelnými údaji a s nosičem dat s biometrickými údaji se vydává občanům:
- do 15 let s dobou platnosti 5 let, ve lhůtě 30 dnů
- od 15 let s dobou platnosti 10let, ve lhůtě 30 dnů
 

Kdo žádá o cestovní pas pro dítě mladší 15-ti let a jaké doklady budu předkládat?

O cestovní pas žádá zákonný zástupce nezletilého, pro dítě můžete nechat vyrobit pas s biometrickými údaji, který má platnost 5 let, lhůta pro jeho vydání je 30 dnů a poplatek za jeho vydání činí 100,- Kč. Nebo můžete zažádat o vydání o tzv. Blesk, to je pas bez biometrických údajů. Jeho platnost je 6 měsíců a lhůta pro vydání je 15 dnů. Poplatek za jeho vydání činí 1.000,- Kč. Správní poplatky můžete uhradit v hotovosti na pokladně magistrátu číslo dveří 114 nebo platební kartou na terminálu přímo v kanceláři cestovních pasů.

Při podání žádosti musíte předložit rodný list dítěte, rodné listy obou rodičů (pokud to není možné, pak alespoň jednoho rodiče) a zákonný zástupce přokáže svoji totožnost svým občanským průkazem, popř. pasem. Dítě se dostaví s Vámi, neboť bude foceno a dítěti staršímu 12 ti let budou sejmuty otisky prstů, což bude obsahovat čip v cestovním dokladu. Žádáte-li o cestovní pas tzv. Blesk musíte s sebou přinést 2 fotografie dítěte.

Vyhotovený cestovní doklad převezme za dítě jeho zákonný zástupce. 

 

Jsem občan mezi 15 – 18 ti lety, jaké doklady na pas budu potřebovat a kdo bude žádat?

Budete potřebovat svůj občanský průkaz a s Vámi musí přijít Váš zákonný zástupce (rodič), který musí před úředníkem podpisem stvrdit svůj souhlas s tím, že Vám může být pas vystaven. Bude Vám vystaven cestovní pas s biometrickými údaji a s platností pasu 10 let. Poplatek za tento cestovní pas je 600,- Kč, který je možné uhradit na pokladně magistrátu ve dveřích číslo 114 nebo platební kartou na terminálu v kanceláři cestovních pasů.

Máte také možnost si požádat o cestovní pas tzv. Blesk, pas bez biometrických údajů, jeho platnost je 6 měsíců a lhůta pro vydání je 15 dnů. Poplatek za tento pas je 1.500,- Kč. K této žádosti je nutné připojit 2 fotografie.

Vyhotovený cestovní pas si převezmete osobně při předložení občanského průkazu.

 

Končí mi platnost cestovního pasu, co budu potřebovat pro nový?

Pro vystavení cestovního pasu s biometrickými prvky, s platností na 10 let a 30- ti denní lhůtou pro jeho vydání, potřebujete předložit pouze platný občanský průkaz, fotografie bude pořízena přímo na pracovišti cestovních pasů. Poplatek za tento cestovní pas je 600,- Kč.

Můžete si, pokud spěcháte nechat vystavit cestovní pas tzv. Blesk s platností 6 měsíců ve lhůtě 15 dnů. Poplatek za tento cestovní pas činí 1 500,- Kč. Poplatky uhradíte na pokladně magistrátu číslo dveří 114 nebo přímo na přepážce v kanceláři platební kartou na terminálu. K žádosti o vydání cestovního pasu tzv. Blesk je nutné připojit ještě 2 fotografie.

Vyhotovený cestovní pas si převezmete osobně při předložení občanského průkazu.

 

Ztratil jsem nebo mi byl odcizen cestovní pas, co musím udělat, abych si mohl požádat o nový?

Musíte přijít na náš úřad a řádně nahlásit ztrátu nebo odcizení vašeho cestovního pasu a poté Vám již nic nebrání, abyste si požádal o nový cestovní pas. Bohužel budete muset znovu uhradit příslušný poplatek za vydání nového cestovního pasu.

Více informací

naleznete zde.
Mapová aplikace


V mapovém portálu naleznete mapy naší obce:

  • katastrální
  • historické
  • budovy - čp.
  • územní plán
  • inženýrské sítě

Kalendář akcí v roce 2022


17.10.2022  Nebezpečný odpad  
20.10.2022  Velkoobjemný odpad  
5.11.2022  Lampioňák  
23.11.2022  Vánoční tvoření  
2.12.2022  Čerti  
   Vánoční zpívání  
20. 1.2023  Obecní ples  

 

Vánoční zpívání

FotogalerieCelá fotogalerie

Předpověď počasí© copyright 2011 obec Rokytno. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o přístupnosti

Stránky vytvořil SecurityNet.cz s.r.o. | Webhosting Hukot.cz